Public relations to dziedzina wymagająca szerokiej i głębokiej wiedzy. Doświadczenie życiowe też pomaga :-)
Oto przykładowe tematy egzaminacyjne na zakończenie studiów PR.*
1. Wystąpienia publiczne: 2502 (słownie: dwa tysiące pięćset dwóch) wściekłych górników wdarło się przed chwilą do sali egzaminacyjnej. Uspokój ich. Możesz używać dowolnego języka starożytnego, z wyjątkiem: greki, łaciny i jidysz.
2. Wywiad prasowy: W czasie wywiadu na żywo użyj trzykrotnie wyrażenia "Bez komentarza" w sposób niezauważalny dla dziennikarza.
3. Socjologia: Oceń problemy socjologiczne, które mogą pojawić się przy końcu świata. Opracuj i przeprowadź eksperyment, aby ocenić prawdziwość Twojej teorii.
4. Psychologia: Ramzes II, Aleksander Wielki, Hitler, Stalin... W oparciu o znajomość ich wczesnych dokonań, oceń stabilność emocjonalną, zdolność autoanalizy i poziom ukrytych frustracji u wymienionych postaci. Uzasadnij swoją ocenę cytatami z ich prac.
5. Ekonomia: Opisz kryteria ustalania w Polsce stopy procentowej przez Radę Polityki Pieniężnej. Maksimum 100 słów.
6. Nauki polityczne: Obok Ciebie na biurku jest czerwony telefon. Rozpocznij i zakończ III Wojnę Światową. Wyczerpująco przedstaw końcowe rezultaty społeczno-polityczne.
7. Religia: Uczyń cud. Może być jeden. Kreatywność mile widziana.
8. Filozofia: Naszkicuj rozwój myśli ludzkiej na przestrzeni dziejów i oceń jej wpływ na komunikację zwierząt w ogrodach zoologicznych. Porównaj ten rozwój z jakąkolwiek inną myślą.
Dodatkowe zadanie dla ambitnych i mobilnych: Zdefiniuj uniwersum i podaj trzy przykłady.
* Czas trwania studiów 30 lat (bez przerw na praktyki zagraniczne).
Strona główna » praktyk pr » Magister public relations :-)
1 kwietnia 2011
Magister public relations :-)
Autor:
Bogusław Feliszek
o
07:36
Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w XUdostępnij w usłudze FacebookUdostępnij w serwisie Pinterest
Etykiety:
humor,
pr,
praktyk pr
Ekspert zarządzania komunikacją kryzysową, konsultant public relations, trener medialny. Autor ponad 1,700 artykułów o PR, zarządzaniu ryzykiem i kryzysem, strategicznej komunikacji kryzysowej, komunikacji online, relacjach z mediami, wystąpieniach publicznych i pisaniu informacji prasowych. W poprzednim życiu poławiacz pereł. Nie lubi miejsca w samolocie daleko od wyjścia. Ulubiona książka: właśnie ją czyta :-)
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz