1 kwietnia 2011

Magister public relations :-)

Public relations to dziedzina wymagająca szerokiej i głębokiej wiedzy. Doświadczenie życiowe też pomaga :-)

Oto przykładowe tematy egzaminacyjne na zakończenie studiów PR.*

1. Wystąpienia publiczne: 2502 (słownie: dwa tysiące pięćset dwóch) wściekłych górników wdarło się przed chwilą do sali egzaminacyjnej. Uspokój ich. Możesz używać dowolnego języka starożytnego, z wyjątkiem: greki, łaciny i jidysz.

2. Wywiad prasowy: W czasie wywiadu na żywo użyj trzykrotnie wyrażenia "Bez komentarza" w sposób niezauważalny dla dziennikarza.

3. Socjologia: Oceń problemy socjologiczne, które mogą pojawić się przy końcu świata. Opracuj i przeprowadź eksperyment, aby ocenić prawdziwość Twojej teorii.

4. Psychologia: Ramzes II, Aleksander Wielki, Hitler, Stalin... W oparciu o znajomość ich wczesnych dokonań, oceń stabilność emocjonalną, zdolność autoanalizy i poziom ukrytych frustracji u wymienionych postaci. Uzasadnij swoją ocenę cytatami z ich prac.

5. Ekonomia: Opisz kryteria ustalania w Polsce stopy procentowej przez Radę Polityki Pieniężnej. Maksimum 100 słów.

6. Nauki polityczne: Obok Ciebie na biurku jest czerwony telefon. Rozpocznij i zakończ III Wojnę Światową. Wyczerpująco przedstaw końcowe rezultaty społeczno-polityczne.

7. Religia: Uczyń cud. Może być jeden. Kreatywność mile widziana.

8. Filozofia: Naszkicuj rozwój myśli ludzkiej na przestrzeni dziejów i oceń jej wpływ na komunikację zwierząt w ogrodach zoologicznych. Porównaj ten rozwój z jakąkolwiek inną myślą.

Dodatkowe zadanie dla ambitnych i mobilnych: Zdefiniuj uniwersum i podaj trzy przykłady.

* Czas trwania studiów 30 lat (bez przerw na praktyki zagraniczne).

Brak komentarzy:

Napisz do mnie

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *